معرفی بهترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی

تاریخچه کامل لب ها

اگر نگاهی به آرایش مدرن خود بیندازیم ، جالب است بدانید که اگرچه محصولات و تکنیک ها مراحل پیشرفت عظیم را پشت سر گذاشته اند ، اما مبانی آرایش همچنان یکسان است. انسانها تا زمانی که کسی بخاطر بسپارد ، از آرایش برای برجسته کردن ویژگی های خود برای اهداف مختلف استفاده می کنند. این امر به ویژه در مورد رژ لب صادق است. از انواع توت ها تا انواع بی حس امروز ، دگرگونی لب ها با گذشت زمان ، داستان جالبی است که باید گفت.


در اینجا نقل قول های خوبی در مورد عظمت رژ لب وجود دارد.


"اگر ناراحت هستید ، رژ لب و حمله بیشتری اضافه کنید." - Coco Chanel


"نوشیدنی خود را بریزید ، مقداری رژ لب بکشید و خود را جمع کنید." - الیزابت تیلور


 "زیبایی من ، از نظر من راحت بودن در پوست خود است. این ، یا یک رژ لب قرمز لگد. "- گوینت پالتروحقایق جالب درباره رژ لب - تاریخچه

اکنون ، بگذارید درباره تاریخچه رژ لب بیشتر صحبت کنیم.


تمدن های باستانی

تمدنهای باستانی Pinit

تصویر: منبع


در تمدنهای قدیم ، آرایش نمادی از جایگاه بود و زن و مرد هر دو به استفاده از آرایش علاقه مند بودند. جدا از زیبایی شناسی ، آرایش جذابیت دارویی نیز داشت. افراد تمدن سومری را می توان به عنوان نخستین کاربر رژ لب تلقی کرد. این لکه از مواد طبیعی مانند میوه ، حنا ، زنگ رس و البته حشرات تهیه می شود. زنان بین النهرین کمی در سمت خیالی بودند و از جواهرات گرانبهای زمینی برای اضافه کردن رنگ و براق به لبهای خود استفاده می کردند.


شاید مصری ها اولین عاشقان واقعی رژ لب بودند. سایه های حیرت انگیز مانند بنفش و سیاه متداول بود. آنها از برخی منابع جالب توجه مانند رنگ کارمین که از حشرات کوهی روی زمین گرفته شده است ، گرفته شده است. در حقیقت ، هنوز هم از رنگ کارمی در لب ها و سایر محصولات استفاده می شود. با این حال ، مصریان از مواد مضر مانند سرب و مخلوط برم انسان و ید استفاده می کردند که ممکن است منجر به بیماری های جدی یا حتی مرگ شود.


تاریخچه کامل لبهای رژگونه

تصویر: منبع


در ژاپن نیز زنان آرایش های ضخیم و رژهای تیره ای را که از تار و موم استفاده می شد ، پوشیدند. فقط در امپراتوری یونان ، استفاده از رژ لب با روسپی گری همراه بود و روسپی ها طبق قانون موظف به پوشیدن لب های تیره بودند.


در جایی در سال 9 میلادی ، دانشمند عرب ، ابولكاسی رژ لب محكمی را اختراع كرد. او در ابتدا سهام خود را برای استفاده از عطر تهیه کرد که می تواند در قالب ریخته شود. او همان روش را با رنگ ها امتحان كرد و رژ لب جامد را اختراع كرد.


تاریخچه فحشا رژلب - استفاده از رژ لب در قرون وسطی

زنان میانسال Pinit

تصویر: منبع


کلیسا با ظهور مسیحیت و عقاید نابخردی ، استفاده از رژلب یا هرگونه آرایش را برای آن موضوع محکوم کرد. لب های قرمز با عبادت شیطان همراه بود و زنان رژ لب های ورزشی به جادوگران و جادوگران مشکوک می شدند. به غیر از فاحشه ها ، هیچ زن احترام به لب های رنگی ورزشی ندارد. با این حال ، نمک های لب محبوب و قابل قبول بودند. بنابراین زنان به طور مخفیانه رنگ را به سالوها اضافه می کردند و یا برای لکه دار کردن لب ها ، گاز گرفتن یا مالیدن لب ها با مواد مختلف متوسل می شوند تا قرمزتر به نظر برسند.


ملکه الیزابت در قرن شانزدهم

ملکه الیزابت در پینیت قرن شانزدهم

تصویر: منبع


رژ لب در زمان سلطنت ملکه الیزابت در انگلیس دوباره ظاهر شد. او پوستهای سفید و رنگ قرمز پررنگ را محبوب کرد ، اما حتی در دسترس بودن این خانمها یا بازیگران و بازیگرانی نجیب که در صحنه ظاهر می شدند محدود بود. تا حدود سه قرن پس از آن ، رژ لب برای بازیگران و روسپیان در دسترس بود.


1884 ق

یک شرکت عطر فرانسوی به نام Guerlain اولین شرکتی بود که رژ لب را به صورت تجاری تولید می کند. رژ لب آنها با گوزن بلند ، موم زنبور عسل و روغن کرچک ساخته شده بود که سپس در یک کاغذ ابریشم پیچیده می شدند.


1915

رژ لب در سال 1915 Pinit

تصویر: منبع


رژ لب در ظروف استوانه ای توسط موریس لوی اختراع شد.


دهه 1920

دهه 1920 پینیت

تصویر: منبع


تا سال 1920 ، رژ لب جایگاه دائمی در زندگی روزمره زنان ایجاد کرده بود. در سال 1923 ، جیمز بروس میسون جونیور لوله پیچش را پیچید و همانطور که امروزه می شناسیم به ما رژ لب مدرن داد. نمادهای مد روز ستاره های فیلم سینمایی ساکت بودند و مردم لب های تیره خود را دوباره ایجاد کردند. آلو ، بادمجان ، گیلاس ، قرمزهای تیره و قهوه ای پر رنگ ترین رنگ در این دوره بود. ارزان بود و انبوه تولید می شد. مجلات زنان را به پوشیدن رنگ های شیک تر تشویق می کردند و زنان با پشتکار هم می شدند.


استنسیل های رژلب در دهه 1920 از Pinit استفاده می شود

تصویر: منبع


هلنا روبنشتاین رژلب کمانی کوییدی را که وعده داده است شکل آرزو شده را به لب ها ابداع کند ، اختراع کرد. زنان همچنین از استنسیل استفاده کردند تا به شکل کمانی عروسکی لب مورد نظر برسند.


در دهه 1920 نیز اولین موج فمینیسم رخ داد و زنان خواستار حقوق بیشتر از جمله حق رای بودند. رژ لب در آن زمان در واقع نمادی از فمینیسم محسوب می شد.


در همین دوره بود که پاول باودركوكس شیمیدان فرانسوی رژگونه روژ بیزر را اختراع كرد كه قرار بود "ضد بو" باشد ، اما به سرعت توسط این قفسه از آنجا خارج شد زیرا زنان برای خلاص شدن از شر آن را دشوار كردند.

مرجع:ثانیکالا

برچسب ها: پوست سالم , سلامت پوست , پوست ,

[ بازدید : 8 ]

[ پنجشنبه 19 دی 1398 ] 21:52 ] [ سورن امیری ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]